Hakkımızda

Firmamız Hakkında

Gayret Halı 1950 Yılında Manisa’ nın Demirci ilçesinde Fehmi Bakım tarafından kurulmuştur. İlk önce el halısı, iplik imalatı ile başlayan firmamız kendini geliştirerek el halısı imalatı yapmıştır. Daha sonra gelişen Türkiyenin taleplerine karşılık verebilmek için cami, kurs ve duvardan duvara halı imalatına başlamıştır. Hammadde olarak sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu için %100 yapağı yünü kullanılmıştır.

Firmamız Profilimiz

Cami halısını diğer halılardan ayıran en önemli özellik; kaliteli ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olması gerekliliğidir. Cami halısının kalitesinden ödün veremezsiniz. Çünkü cami halısını maliyetinin karşılanmasında hayır sever onca insanın katkısı vardır. Bu bizim için büyük bir vebaldir. Camilerimize yüzde yüz saf yünden halı üretiyoruz. Bu malzemeyi kullanmamızın nedeni, yün halılarının uzun yıllar bozulmadan, koku yapmadan, renk atmadan, keçeleşmeden ilk günkü gibi kalmasıdır. Yün halı doğal bir yapıya sahiptir. Akrilik, polipropilen halıların hammadesi petroldür, doğal değildir.

Camilerimizde ayak basılan, alın konulan yerlerde izler ve basıklılığın olmaması çok önemlidir. Yün halı esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı yatma yapmaz. Cami halıları hijyenik ortamlarda üretilmelidir. Çünkü dinimizce namaz kılınan yerlerin temiz olması gerekliliği vardır. Cami halısı desen olarak sade olmalı, dikkati dağıtmamalıdır. Halı, yün olmasından dolayı koku yapmayacağından ve sert olmayacağından ibadet esnasında sıkıntı vermeyecektir.